Tokio 2020 - piłka nożna kobiet. USA - Australia: wynik meczu o brązowy medal

05/08/2021, 10:24 GMT+2

Siedem bramek w meczu o brązowy medal piłkarskiego turnieju olimpijskiego pań. Mistrzynie świata USA pokonały Australię 4:3. Strzelanie rozpoczęła gwiazda amerykańskiej drużyny Megan Rapinoe i zrobiła to w kapitalny sposób.

Amerykanki przyjechały na igrzyska w roli faworytek do złota, tymczasem zawiodły już na starcie, ulegając aż 0:3 Szwedkom. Z grupy zdołały wyjść, ale ponownie potknęły się w półfinale, przegrały 0:1 z Kanadyjkami.
Pozostał im mecz o brąz. Wygrana z Australią była obowiązkiem. W rolę tej, która w imieniu swoim i koleżanek chciała zrehabilitować się najmocniej była Rapinoe. Kapitan ekipy USA otworzyła wynik meczu już w ósmej minucie. Zadrwiła przy tym z przeciwniczek, posyłając piłkę do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego.
Amerykanki straciły prowadzenie po niespełna dziesięciu minutach, ale niedługo potem Rapinoe trafiła ponownie.
Po przerwie mistrzynie świata dwukrotnie podwyższały wynik, tyle że i tak na koniec najadły się strachu. Australijki goniły, w doliczonym czasie zdobyły bramkę na 3:4. Zbawieniem dla Amerykanek okazał się być gwizdek sędziego, który zakończył spotkanie.

Najgorszy występ w historii

USA przywoziły jak dotąd medal z niemal każdych igrzysk od kiedy piłka nożna kobiet jest dyscypliną olimpijską. Krążka zabrakło tylko w Rio. To ich pierwszy brąz (mają też cztery złota i srebro).
W finale Kanadyjki zagrają ze Szwedkami. Mecz w piątek o 4. czasu polskiego.
Autor: TG/twis / Źródło: eurosport.pl