Tokio 2020. Natalia Partyka - Dina Meshref: wynik i relacja - Tenis stołowy

25/07/2021, 06:29 GMT+2

Natalia Partyka ma czego żałować. W 1/32 finału turnieju olimpijskiego polska tenisistka stołowa przegrała z faworyzowaną Egipcjanką Dina Meshref 2:4 (13:15, 12:10, 9:11, 4:11, 11:7, 11:13), ale to spotkanie nie musiało się tak skończyć.

Po sobotnim zwycięstwie nad Australijką Michelle Bromley 4:0 w niedzielę Polka stoczyła wyrównany pojedynek z Meshref, która od początku stawiana była w roli faworytki.
Partyka miała swoje szanse. Odrobiła seta na 1:1, potem, wygrywając pięć punktów z rzędu, złapała kontakt na 2:3, aż wreszcie doszło do feralnego szóstego seta.

Wysokie prowadzenie na nic

Polska tenisistka stołowa była na najlepszej drodze do odrobienia strat w meczu. Prowadziła 8:1 i 9:2, była więc dwie piłki od seta. Doczekała się nawet dwóch setboli, ale i to nie wystarczyło.
Meshref doprowadziła do wyrównania i to ona wygrała dwie ostatnie piłki i mecz.
W poniedziałek od drugiej rundy do zawodów olimpijskich przystąpi druga z Polek w olimpijskiej stawce Li Qian. Mistrzyni Europy z 2018 roku spotka się z reprezentującą Australię Jian Fang Lay.
Polskie zawodniczki (Li Qian, Partyka, Natalia Bajor) rywalizować będą jeszcze w Tokio w turnieju drużynowym - 1 sierpnia w 1/8 finału zmierzą się z Koreą Południową.