Tokio 2020. Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski bez medalu w finale dwójek podwójnych - Wioślarstwo

28/07/2021, 00:36 GMT+2

Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski zajęli szóste miejsce w olimpijskim finale dwójek podwójnych wioślarzy. W Tokio złoto wywalczyli Francuzi.

Biskup i Ziętarski tylko na początku nawiązywali wyrównaną walkę. Płynęli na piątej lokacie.
Później na czołowe pozycje wysunęli się Francuzi, Holendrzy i Chińczycy. Było wiadomo, że to oni rozegrają między sobą sprawę medali.

Emocjonujący finisz

Finisz należał do Trójkolorowych. Hugo Boucheron i Matthieu Androdias minimalnie - o 0,20 sekundy! - wyprzedzili Holendrów Melvina Twellaara i Stefa Broeninka. Brąz zdobyli Chińczycy Zhiyu Liu i Liang Zhang.
Tuż za podium znaleźli się Brytyjczycy.
Polacy zakończyli finał na szóstym miejscu. Zostali jeszcze wyprzedzeni przez Szwajcarów.
Biskup i Ziętarski zanotowali czas 6.09,17. Do Francuzów stracili 8,84 s.