Tokio 2020. Martyna Jelińska odpadła w drugiej rundzie turnieju florecistek, szermierka - Igrzyska Olimpijskie w Tokio

25/07/2021, 01:27 GMT+2

Rozpoczęła niedzielę wyśmienicie, później była bez szans. Martyna Jelińska wygrała w pierwszej rundzie turnieju florecistek na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W drugiej najlepsza na świecie w tym fachu Rosjanka Inna Derigłazowa pokazała klasę.

To była walka o 1/8 finału. Faworytka mogła być jedna, bo Derigłazowa CV ma imponujące: to indywidualna mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, w dorobku ma również trzy tytuły mistrzyni świata i dwa najlepszej w Europie. Wygrała dotychczas 20 zawodów Pucharu Świata. Klasa.
Jelińskiej, zajmującej 66. miejsce w światowej hierarchii i jedynej polskiej florecistce, która zapewniła sobie prawo startu w Tokio, nie pozostawiła złudzeń. Poczynania na planszy kontrolowała od początku do końca. Szybko odskoczyła na prowadzenie 4:0.
Wprawdzie Polka doprowadziła do stanu 5:5, ale Derigłazowa od tego momentu osiągnęła zdecydowaną przewagę, zdobyła pięć kolejnych punktów.
Pojedynek skończył się jej zwycięstwem 15:8.

Zaczęła wybornie

Polka w poprzedniej rundzie, na otwarcie niedzieli, pokonała Chilijkę Katinę Proestakis 15:12.
Wydawało się, że ma wszystko pod kontrolą. Prowadziła już 13:7, ale rywalka zdobyła pięć punktów z rzędu. Jelińska pozbierał się, nie pozwoliła Chilijce na więcej i w końcówce rozstrzygnęła pojedynek na swoją korzyść.
Autor: twis / Źródło: eurosport.pl, PAP