Tokio 2020 kajakarstwo: Marta Walczykiewicz czwarta w finale K1 200 m

03/08/2021, 02:45 GMT+2

Marta Walczykiewicz została nieco na starcie i zajęła dopiero czwarte miejsce w konkurencji K1 200 kajakarskich regat olimpijskich w Tokio. W finale triumfowała niezawodna Nowozelandka Lisa Carrington, bijąc po raz kolejny rekord olimpijski (38,120 s).

Marta Walczykiewicz

Srebro wywalczyła Hiszpanka Teresa Portela, a brąz Dunka Emma Aastrand Jorgensen, która wyprzedziła naszą zawodniczkę o niespełna 0,3 sekundy.
Polce już w fazie półfinałowej przyszło rywalizować w bardzo trudnej stawce. W swoim wyścigu mierzyła się m.in. z mistrzynią olimpijską z Rio de Janeiro (2016) i Londynu (2012) Carrington oraz aktualną mistrzynią Europy Jorgensen i obie okazały się szybsze od naszej zawodniczki, a Carrington ustanowiła przy okazji nowy rekord olimpijski. Walczykiewicz finiszowała na trzecim miejscu.
Wcześniej do półfinałów w tej konkurencji awansowała bezpośrednio z eliminacji. W jej wyścigu szybsza (o zaledwie 0,002 sekundy) była tylko Węgierka Dora Lucz.
Przed pięcioma laty w Rio de Janeiro Polka w rywalizacji jedynek na 200 m została wicemistrzynią olimpijską. Jest również multimedalistką mistrzostw Europy i świata.
Druga z naszych reprezentantek w tej konkurencji, debiutująca na igrzyskach Helena Wiśniewska, odpadła w poniedziałek na etapie ćwierćfinałów.
Walczykiewicz już w środę rozpocznie zmagania w konkurencji K1 500 m.
Autor: jac/TG / Źródło: eurosport.pl