Mistrzyni świata za mocna, ale Polka wciąż w grze o medal

26/07/2021, 04:29 GMT+2

Julia Kowalczyk nie dała rady mistrzyni świata, Kanadyjce Jessice Klimkait i przegrała walkę ćwierćfinałową turnieju olimpijskiego w judo w kategorii 57 kilogramów. Polkę czeka teraz walka repasażowa i wciąż ma szansę na brązowy medal

Klimkait w starciu z Kowalczyk była murowaną faworytką i z zadania wywiązała się bez zarzutu. Momentalnie ruszyła do przodu i już w drugiej minucie walki wykonała technikę kończącą. Wygrała 10:0 przez ippon.
Porażka nie musi oznaczać dla Polki końca marzeń o medalu. Teraz czeka ją walka repasażowa. Jeśli ją wygra, stanie do pojedynku o brąz.

Mordercza walka z mistrzynią Europy

W drugiej rundzie Polka pokonała mistrzynię Europy Portugalkę Telmę Monteiro. Przeciwniczka otrzymała trzy kary shido. Walka trwała aż dziesięć i pół minuty.
Sędziowie ocenili, że Kowalczyk była aktywniejsza, choć sama rozpoczęła pojedynek od kary shido. Potem trzy kolejne upomnienia otrzymała Portugalka.
Na inaugurację olimpijskich zmagań Kowalczyk wygrała z Węgierką Hedvig Karakas przez waza-ari.

W 2019 roku w stolicy Japonii Kowalczyk zdobyła brązowy medal mistrzostw świata.

Autor: pqv/po / Źródło: eurosport.pl