Tokio 2020 . Francja - Egipt: wynik i relacja półfinału igrzysk olimpijskich - Piłka ręczna

05/08/2021, 15:25 GMT+2

Francuscy zawodnicy sportów drużynowych powetowali niepowodzenie reprezentacji piłkarskiej z Euro 2020. Na igrzyskach w Tokio mężczyźni awansowali do finałów siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Ci ostatni pokonali w półfinale Egipt 27:23.

1/8 finału mistrzostw Europy została przyjęta nad Loarą jako katastrofa. Przedstawiciele innych sportów drużynowych w Tokio pomścili więc swoich trochę bardziej znanych rodaków.

Ambitny Egipt to za mało

Siatkarze, którzy w ćwierćfinale wyeliminowali Polaków, w półfinale rozbili Argentynę 3:0. Koszykarze z kolei w meczu o złoto znaleźli się po pasjonującej rywalizacji ze Słowenią (90:89). Trochę mniej problemów mieli szczypiorniści.
Półfinałowe starcie Francji z Egiptem rozpoczęło się sensacyjnie. Zespół z Afryki w ósmej minucie prowadził już 5:1. Trójkolorowi szybko jednak wrócili do równowagi i po 30 minutach był już remis 13:13.
W drugiej połowie Egipcjanie nadal stawiali zacięty opór, ale Francja wygrała ten mecz 27:23.
Nedim Remili, który za rok będzie zawodnikiem Łomży Vive Kielce, zdobył dla zwycięzców cztery bramki, a obrotowy kieleckiej drużyny Nicolas Tournat - dwie.

O złoto z potęgą

W finale Francuzi zmierzą się z Duńczykami. Ci po pierwszej połowie prowadzili z Hiszpanami 14:10. Po zmianie stron drużyna z Płw. Iberyjskiego rzuciła się do odrabiania strat. W 54. minucie, po trafieniu Aleixa Gomeza, Hiszpania przegrywała już tylko 21:22. Końcówkę lepiej jednak rozegrali Duńczycy i to oni zagrają o złoty medal. Pięć bramek dla pokonanych zdobył Alex Dujshebaev, a jedną Miguel Sanchez-Migallon (obaj Łomża Vive Kielce).