Tokio 2020. Francja - Argentyna: wynik i relacja z półfinału igrzysk w Tokio - Siatkówka

05/08/2021, 14:08 GMT+2

Siatkarze Francji, którzy wyeliminowali Polaków z turnieju olimpijskiego, zagrają o złoty medal igrzysk w Tokio. Trójkolorowi pokonali w czwartek Argentyńczyków 3:0. W drugim półfinale ekipa Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego pokonała Brazylię 3:1.

Mecz Trójkolorowych z Argentyńczykami tylko momentami był zacięty. W pierwszym secie Latynosi dotrzymywali kroku rywalom do stanu 21:21. Dwie udane zagrywki Yacine'a Louatiego i dwie akcje w wykonaniu Barthelemy Chinenyeze'a dały Francuzom zwycięstwo.

Francja pierwszy raz w historii

Drugi set to już większa przewaga Francuzów, ale w kolejnej odsłonie Argentyńczycy próbowali jeszcze podjąć walkę. W końcówce nie mylił się lider Earvin N'Gapeth, a blokiem mecz zakończył Chinenyeze.

Francuzi, którzy po raz pierwszy w historii staną na olimpijskim podium, w ćwierćfinale wyeliminowali Polaków, wygrywając 3:2. W grupie podopieczni trenera Laurenta Tille'a pokonali Rosjan 3:1.

Argentyńczycy zagrają o brązowy medal z Brazylijczykami. W fazie grupowej Canarinhos wygrali 3:2, a więc rywalizacja zapowiada się na wyrównaną.
Mecz o 3. miejsce (sobota godz. 6.30 czasu polskiego)