Tokio 2020. Alessandra Perilli zdobyła pierwszy w historii olimpijski medal dla San Marino - Strzelectwo

29/07/2021, 10:24 GMT+2

San Marino ma powody do dumy. W Tokio Alessandra Perilli wywalczyła dla tego kraju pierwszy w historii medal igrzysk olimpijskich. W trapie w zawodach strzeleckich była trzecia.

Perilli od lat należy do światowej czołówki. W kolekcji ma medale z mistrzostw świata i Europy oraz Igrzysk Europejskich.
Na igrzyskach olimpijskich zadebiutowała w roku 2012. W Londynie zajęła czwarte miejsce. Cztery lata później w Rio de Janeiro przepadła w kwalifikacjach. W Tokio w końcu osiągnęła życiowy sukces. Wywalczyła brąz w konkurencji trapu, w której się specjalizuje.

San Marino świętuje

To pierwszy olimpijski medal dla San Marino w ogóle.
"Z populacją około 34 tysięcy to najmniejszy kraj w historii, który zdobył olimpijski medal" - zauważono na oficjalnym koncie igrzysk w Tokio.
Mistrzynią olimpijską w trapie została Słowaczka Zuzana Rehak-Stefecekova, druga była Amerykanka Kayle Browning.

Wcześniej w stolicy Japonii pierwszy olimpijski medal w historii kraju świętował Turkmenistan. Srebro w kategorii 59 kg zdobyła sztangistka Polina Guriewa.
Autor: kz / Źródło: eurosport.pl