Tokio 2020. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar liderkami po drugim dniu w klasie 470 - Żeglarstwo

29/07/2021, 05:10 GMT+2

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wciąż przewodzą w żeglarskiej klasie 470 podczas olimpijskiej rywalizacji w Tokio. W trzecim wyścigu Polki przegrały tylko z Brazylijkami Fernandą Oliveirą i Aną Barbachan, a w kolejnym uplasowały się na piątym miejscu.

Dzień wcześniej, w dwóch pierwszych wyścigach, Skrzypulec i Ogar były najlepsze.

Zażarta walka o podium

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmują Hannah Mills i Eilidh McIntyre. W czwartek Brytyjki najpierw dopłynęły siódme, a później wygrały.
Mills oraz Lecointre to odpowiednio złota i brązowa medalistka igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku, jednak obie płynęły wówczas z innymi partnerkami.
Na trzeciej lokacie plasują się Camille Lecointre i Aloise Retornaz. Natomiast Brazylijki, z którymi przegrały Polki, spadły z drugiego miejsca na piąte. To konsekwencja dopiero dziesiątej pozycji w wyścigu numer cztery.
Do końca rywalizacji pozostało jeszcze siedem wyścigów. Następne dwa odbędą się w piątek.
Autor: Skrz / Źródło: PAP, eurosport.pl