Tokio 2020 (2021). Tenis mężczyzn, wyniki i relacja - igrzyska olimpijskie

24/07/2021, 08:24 GMT+2

Kamil Majchrzak przegrał w meczu pierwszej rundy z Serbem Miomirem Kecmanoviciem 4:6, 2:6 i odpadł z turnieju tenisowego w Tokio.

Obaj tenisiści w przeszłości rywalizowali ze sobą trzykrotnie. Dwukrotnie górą był Serb, a raz Polak. W ich ostatnim meczu Kecmanović pokonał Majchrzaka 6:2, 6:4, 6:3 w pierwszej rundzie tegorocznego Australian Open.
21-latek z Belgradu wygrał również ich kolejne starcie, tym razem podczas trwających igrzysk olimpijskich w Tokio.
Zawodnik z Bałkanów już na samym początku spotkania przełamał swojego przeciwnika. Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego odłamał rywala w szóstym gemie, doprowadzając do stanu 3:3, ale chwilę później znów stracił swoje podanie. Do końca seta obaj wygrywali swoje podania i Serb wygrał seta.

Fatalny początek kolejnej partii

Druga odsłona rozpoczęła się dla Majchrzaka jeszcze gorzej, bo od dwóch przegranych podań z rzędu, w związku z czym szybko zrobiło się 4:0 dla Kecmanovicia. Polak próbował odrabiać straty, jednak nie mógł już dopaść dobrze serwującego oponenta. Set padł łupem tenisisty z Bałkanów 6:2, a całe spotkanie zakończyło się ledwie po 78 minutach walki.
W drugiej rundzie rywalem Serba będzie rozstawiony z numerem 14 Francuz Ugo Humbert, który w sobotę pokonał Hiszpana Pablo Andujara 7:6 (7-3), 6:1.
W singlu mężczyzn w Tokio pozostaje jeszcze drugi z Polaków Hubert Hurkacz.
Autor: rozniat/łup / Źródło: eurosport.pl