Tokio 2020 (2021). Słowenia - Argentyna, wynik meczu i relacja - koszykówka

26/07/2021, 12:01 GMT+2

To był wymarzony debiut Luki Doncicia na olimpijskich parkietach. 22-letni Słoweniec zdobył w poniedziałek w nieco ponad 31 minut aż 48 punktów, a jego drużyna w świetnym stylu pokonała Argentynę 118:100.

Słowenia awans do Tokio wywalczyła niedawno, 4 lipca w Kownie. W finale turnieju kwalifikacyjnego Luka Doncić i koledzy pokonali Litwę 96:85.
W tej imprezie udział brali także Polacy, ale najpierw przegrali ze Słoweńcami w grupie, a potem z gospodarzami rywalizacji - Litwinami - w półfinale.
Wyjazd do Japonii zapewnił wspaniały Doncić.
Teraz, w debiucie igrzyskach zawodnik Dallas Mavericks od razu pokazał, że jest jednym z najlepszych koszykarzy świata. A cały czas ma jeszcze tylko nieco ponad 22 lata.
Doncić w poniedziałek nad ranem w starciu z Argentyną był po prostu nie do zatrzymania. Już po pierwszej połowie miał na koncie 31 pkt. Ostatecznie trafił 12 z 15 rzutów za dwa punkty, sześć z 14 za trzy i sześć z siedmiu wolnych.
Miał również 11 zbiórek, pięć asyst i trzy bloki. Co ciekawe, grał tylko przez nieco 31 minut, a ostatnie pięć spędził już na ławce rezerwowych.
Najwięcej punktów w meczu w historii olimpijskiego turnieju zdobył Oscar Schmidt. Legendarny Brazylijczyk w 1988 roku w Seulu uzyskał 55 pkt w spotkaniu z Hiszpanią.
Rywalizująca w grupie C Słowenia w kolejnych dniach zagra z Japonią i Hiszpanią.
Autor: srogi/TG / Źródło: eurosport.pl, PAP