Tokio 2020 (2021): Brazylia - Niemcy: wynik i relacja z turnieju piłkarskiego mężczyzn – igrzyska olimpijskie

22/07/2021, 13:32 GMT+2

Mecze piłkarzy Brazylii i Niemiec zawsze są zapowiadane jako hity. Reprezentacje tych krajów spotkały się także na początku igrzysk olimpijskich w Tokio. Spotkanie faktycznie obfitowało w wiele ciekawych akcji, a Canarinhos ostatecznie ograli przeciwników 4:2.

Niemcy po pierwszej połowie powinni spalić się ze wstydu. Grali fatalnie i zostali całkowicie zdominowani przez przeciwników. Gdyby Brazylijczycy byli skuteczniejsi, to mogliby prowadzić np.: 6:0. Trzy gole strzelone przez na Richarlisona to był najniższy wymiar kary.

Wyrasta na gwiazdę

24-letni napastnik Evertonu od samego początku wyrasta na gwiazdę turnieju olimpijskiego. W szóstej minucie znalazł się sam na sam z bramkarzem, jego pierwszy strzał obronił jeszcze Florian Mueller, ale dobitka była perfekcyjna.
Richarlison drugi raz trafił do siatki w 22 minucie. Trafił głową z najbliższej odległości po podaniu Guilherme Arany.
Hat-tricka skompletował osiem minut później, kończąc błyskawiczną kontrę swojego zespołu precyzyjnym uderzeniem po długim słupku.
Tuż przed przerwą Brazylijczycy mieli jeszcze rzut karny, ale strzał Matheusa Cunhy doskonale obronił Mueller.

Zryw Niemców

Po zmianie stron Niemcy zagrali z większym animuszem. W 57. minucie Nadiem Amiri zdecydował się na strzał z dystansu, fatalnie interweniował Santos i piłka wpadła do bramki.
W tym momencie odżyła nadzieja naszych zachodnich sąsiadów na dobry rezultat. Skrzydła kolegom na pewno podciął Amiri, który za drugą żółtą kartkę wkrótce musiał opuścić boisko.
Mimo przewagi liczebnej Brazylijczyków Niemcy zdołali jeszcze strzelić drugiego gola, autorstwa Ragnara Ache. To jednak było wszystko, na co mogli sobie pozwolić. Tuż przed końcem meczu kropkę nad "i" pięknym strzałem w samo okienko postawił Paulinho.