Strzelectwo. San Marino zdobyło drugi medal na igrzyskach olimpijskich - Tokio 2020

31/07/2021, 10:01 GMT+2

Kolejny dumny moment San Marino w Tokio. Reprezentacja tego kraju zdobyła drugi medal olimpijski. Tym razem było to srebro w finale drużyn mieszanych strzeleckiej konkurencji trap.

San Marino liczy zaledwie 34 tysiące mieszkańców. To najmniej zaludniony kraj, który może cieszyć się z olimpijskiego medalu. W dodatku już drugiego.
Po raz pierwszy na podium w japońskiej stolicy stanęła Alessandra Perilli. 33-latka zajęła trzecie miejsce w strzeleckim trapie. - To pierwszy medal mojego, co prawda małego, ale bardzo dumnego kraju - oznajmiła wówczas wzruszona strzelczyni.

Otarli się o złoto

Niewiele brakowało, by w sobotę Perilli oraz Gian Marco Berti stanęli na najwyższym stopniu podium w konkursie drużyn mieszanych.
Rywalizacja o złoty medal miała bardzo wyrównany przebieg, a wynik nieznacznie zmieniał się raz na korzyść jednej, raz drugiej strony. Ostatecznie minimalnie lepsi byli Hiszpanie, Fatima Galvez i Alberto Fernandez. Wygrali 41:40.
Na trzeciej pozycji w trapie drużyn mieszanych uplasowali się Amerykanie Madelynn Ann Bernau i Brian Burrows.
W klasyfikacji medalowej San Marino plasuje się na 49. pozycji. Wyprzedza m.in. 54. reprezentację Polski, która dotychczas wywalczyła w Tokio tylko srebrny medal.
Autor: Skrz / Źródło: Getty Images