Siatkówka: Brazylia - Rosja: wynik i relacja - Tokio 2020

05/08/2021, 06:48 GMT+2

Siatkarze reprezentacji Brazylii nie obronią tytułów mistrzów olimpijskich. W pierwszym półfinale igrzysk w Tokio przegrali z Rosyjskim Komitetem Olimpijskim 1:3. To spotkanie mogło mieć jednak zupełnie inny przebieg.

Brazylijczycy mierzyli się z Rosjanami już w fazie grupowej. Wówczas nie mieli za dużo do powiedzenia. Sborna wygrała 3:0.
W meczu o finał igrzysk dwaj wielcy rywale znów się spotkali. Wcześniej - w ćwierćfinałach - obie ekipy poradziły sobie bez większych problemów, wygrały po 3:0. Brazylia z Kanadą, a Rosja - z Japonią.

Świetne otwarcie Brazylii, potem katastrofa

W czwartkowe spotkanie zdecydowanie lepiej weszli aktualni mistrzowie olimpijscy. Brazylijczycy nie pozostawili rywalom złudzeń. Wygrali pierwszego seta aż 25:18.
Rosjanie szybko jednak zapomnieli o tym, co się stało. Drugą partię rozpoczęli z przytupem. Od razu wypracowali sobie komfortową przewagę kilku punktów i już jej nie oddali, wygrywając 25:21.
W trzecim secie wydarzyło się jednak coś, co w męskiej siatkówce na najwyższym poziomie praktycznie się nie zdarza. Brazylia prowadziła aż 19:12 i wydawało się, że pewnie zmierza po wygraną. Nic bardziej mylnego. Rosjanie rozpoczęli heroiczną pogoń, która zakończyła się powodzeniem. Ostatecznie wygrali 26:24.

Rosja w finale

Złoci medaliści z Rio mieli być prawo podłamani. Musieli jednak pozbierać myśli i grać o życie w tym spotkaniu. Walki odmówić im nie można, bo czwarty set był najbardziej zacięty.
Jego losy rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. Znów lepsza była Rosja. Wygrała 25:23 i to na zagra o olimpijskie złoto.
W finale zmierzy się ze zwycięzcą meczu Francja - Argentyna. Mecz rozpocznie się o godz 14.00.
Autor: Skrz/twis / Źródło: eurosport.pl