Siatkówka. Brazylia - Francja: niesamowita akcja w czwartym secie na Igrzyskach Olimpijskich

01/08/2021, 09:01 GMT+2

Nie od dziś wiadomo, że narodowym sportem Brazylii jest piłka nożna, ale gra w futbol nie jest obca także siatkarzom tej reprezentacji. Pokazał to w akcji meczu z Francuzami Lucas Saatkamp.

Siatkarskie starcie 5. kolejki grupy B spełniło oczekiwania kibiców. To był hit przez duże H. Wiele akcji można było oglądać w nieskończoność, ale jedna, z czwartego seta, zasłużyła na specjalne uznanie.

Nie potrafili skończyć

Brazylijczycy musieli się bardzo natrudzić, by zdobyć dziewiąty punkt. Najpierw kiwkę Wallace'a de Souzy w znakomity sposób zatrzymał Benjamin Toniutti, a potem po drugiej stronie atak Jeana Patry'ego - Thales Hoss.
Mijały kolejne sekundy, a żadna z drużyn nie potrafiła skończyć ataku.
Swoją szansę miał też Earvin N'Gapeth, który kiwał brazylijski blok. Wtedy umiejętnościami rodem z piłkarskich boisk popisał się Lucas, który dzięki użyciu nogi nie pozwolił, by piłka spadła na parkiet, potem podbił ją brazylijski libero, a atak zakończył w końcu Wallace.
To było 30 sekund wielkich siatkarskich emocji i znakomitych zagrań.

Brazylijczycy wyszli z opresji

Zwycięstwo w najpiękniejszej akcji meczu nie dało jednak Brazylijczykom triumfu w czwartym secie. Trójkolorowi dzięki wygranej 25:21 doprowadzili do tie-breaku. W nim ekipa Laurenta Tilliego miała już piłki meczowe, ale ich nie wykorzystała. Canarinhos zwyciężyli do 18, co mówi wszystko o przebiegu spotkania.
Dzięki wygranej drużyna z Ameryki Południowej zapewniła sobie drugie miejsce w grupie. Francja skończy zmagania na czwartej lokacie i w ćwierćfinale zmierzy się z Polakami.
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl