Piłka nożna. Hiszpania - Brazylia w finale Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Kiedy mecz?

03/08/2021, 17:31 GMT+2

Wybornie zapowiada się mecz o złoty medal w turnieju piłkarskim na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Zarówno Brazylijczycy, jak i Hiszpanie sporo jednak musieli się napracować w półfinałach odpowiednio z Meksykanami i Japończykami.

Obaj finaliści nie potrafili rozstrzygnąć swoich spotkań w 90 minutach. Brazylijczycy w starciu z Meksykiem mogli zrobić to w 82. minucie, ale Richarlison trafił w słupek. Swoje okazje mieli także rywale, ale świetnej dyspozycji był bramkarz Santos.

Trzeci raz z rzędu Brazylii

Gole nie padły także w dogrywce i potrzebne były rzuty karne. Te lepiej wykonywali broniący tytułu Canarinhos, którzy serię jedenastek wygrali 4-1.
Pierwszą próbę wykorzystał Dani Alves. 38-letni kapitan stanie w sobotę przed olbrzymią szansą na zdobycie 43. trofeum w karierze.

Złoty gol Hiszpanii

Problem ze skutecznością mieli też uczestnicy drugiego półfinału. Hiszpanie dominowali w posiadaniu piłki i jeśli chodzi o liczbę oddanych strzałów, ale potrzebowali blisko dwóch godzin, aby sforsować japońską obronę. Jedyną bramkę w 115. minucie zdobył gracz Realu Madryt Marco Asensio.
Mecz o brązowy medal zaplanowano na piątek, a o złoty na sobotę. Dla Brazylijczyków będzie to trzeci olimpijski finał z rzędu. W 2012 roku Neymar i spółka musieli uznać wyższość Meksyku, natomiast cztery lata później u siebie w Rio de Janeiro triumfowali po rzutach karnych z Niemcami (5-4, w regulaminowym czasie było 1:1).