Igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020: Renata Kałuża zdobyła brązowy medal w parakolarstwie

31/08/2021, 05:51 GMT+2

Renata Kałuża zajęła 3. miejsce w konkurencji jazdy indywidualnej na czas na handbike'u. Zdobyty przez Polkę brązowy medal jest już 15. wywalczonym przez Biało-Czerwonych podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio.

Wyścig na handbike'ach

16-kilometrową trasę Kałuża przejechała w czasie 33:50,32.
Niemka Annika Zeyen, która wygrała rywalizację, pokonała ją niespełna minutę szybciej. Srebrny medal zdobyła Włoszka Francesca Porcellato.

40-letnia Polka w Tokio poprawiła swoje osiągnięcie sprzed pięciu lat. W tej samej konkurencji w Rio zajęła 4. miejsce.
W stolicy Japonii wystartuje jeszcze w dwóch konkurencjach: w sztafecie mieszanej oraz w wyścigu szosowym. W tej ostatniej specjalności siedem lat temu wywalczyła tytuł mistrzyni świata. W Rio była piąta.

15. medal dla Polski

Medal Kałuży jest 15. krążkiem wywalczonym przez polskich paraolimpijczyków w Tokio.
Z dorobkiem trzech złotych, czterech srebrnych i ośmiu brązowych medali Polska zajmuje aktualnie 19. miejsce w klasyfikacji medalowej igrzysk paraolimpijskich.
Autor: macz/twis / Źródło: eurosport.pl