Ashleigh Barty - Sara Sorribes: wynik meczu i relacja - Igrzyska Olimpijskie w Tokio

25/07/2021, 05:35 GMT+2

Niespodziewanie już na pierwszej rundzie liderka światowego rankingu tenisistek Ashleigh Barty zakończyła udział w turnieju na igrzyskach olimpijskich. Australijka przegrała z zajmującą 48. miejsce w światowym rankingu Hiszpanką Sarą Sorribes 4:6, 3:6. Z gry w singlu zrezygnował dwukrotny złoty medalista Andy Murray.

Porażka rozstawionej z numerem jeden Barty już w pierwszej rundzie jest ogromną niespodzianką. Australijka, która 10 lipca wygrała wielkoszlemowy Wimbledon, w pierwszym secie dwa razy przegrała swoje gemy serwisowe, a w drugim aż trzy. Hiszpanka dała się przełamać tylko jednokrotnie w każdym secie, co zaowocowało jej zwycięstwem. To jak dotychczas największy sukces w jej karierze.
- Nie mogłabym być szczęśliwsza. Moim marzeniem był udział na igrzyskach. Jestem bardzo dumna z pracy, którą wykonałam i nadal chcę cieszyć się tym doświadczeniem - powiedziała po meczu 24-letnia Sorribes.
Borykający się w ostatnim czasie z problemami zdrowotnymi Brytyjczyk Andy Murray był zgłoszony w Tokio do singla i debla, ale lekarze odradzili mu występ w grze pojedynczej.
- Jestem bardzo zasmucony, ale lekarze mi zalecili, żebym z singla zrezygnował. W tej sytuacji skupię się na deblu - powiedział Murray, mistrz olimpijski z Londynu (2012) i Rio de Janeiro (2016).
W pierwszej rundzie walki o trzecie złoto igrzysk Murray miał się zmierzyć z Kanadyjczykiem Felixem Auger-Aliassimem. W turniejowej drabince zastąpił go Australijczyk Max Purcell.

W deblu partnerem Murraya jest Joe Salisbury. W pierwszej rundzie Brytyjczycy wyeliminowali francuską parę Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut 6:3, 6:2.
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl, PAP