Karolina Kucharczyk zdobyła złoty medal w skoku w dal - igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020

03/09/2021, 11:54 GMT+2

Kolejny polski złoty medal igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Wywalczyła go Karolina Kucharczyk w skoku w dal.

Polka, dla której jest to pierwsze złoto na igrzyskach paraolimpijskich po dziewięciu latach przerwy, wyprzedziła Rosjankę Aleksandrę Ruchkinę i Chorwatkę Mikelę Risotski.
Na dodatek ustanowiła rekord paraolimpijski. Polka skoczyła na odległość 6,03 m. Druga z zawodniczek skoczyła zdecydowanie krócej - 5,49.

Wcześniej dwa złota i brąz

Wcześniej Barbara Bieganowska-Zając wygrała bieg na 1500 m, który odbywał się w niełatwych warunkach, przy nieustannie padającym deszczu.
Mistrzyniami paraolimpijskimi zostały w piątek również Natalia Partyka i Karolina Pęk, które wygrały finał debla w tenisie stołowym. Polki pokonały Australijki 3:2.
Natomiast brązowy medal zdobył Maciej Lepiato w konkursie skoku wzwyż.
Biało-Czerwoni mają 23 medale (6-6-11) w japońskiej paraolimpiadzie, która potrwa do 5 września. Jeden prawdopodobnie zostanie odebrany. O stosowanie dopingu podejrzewani są kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji na 4000 m.
Autor: PO/twis / Źródło: eurosport.pl, PAP