Igrzyska Paraolimpijskie Tokio 2020. Pierwszy medal dla Polski - Marcin Polak zdobył brąz w kolarstwie torowym

25/08/2021, 06:46 GMT+2

Niedowidzący Marcin Polak i jego pilot Michał Ładosz z pierwszym medalem dla Polski podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Polscy kolarze pojechali po brąz.

Polak i Ładosz zajęli trzecie miejsce w wyścigu kolarskim na torze, na dochodzenie i na dystansie 4 km.
W walce o brąz Biało-Czerwoni pokonali Francuzów Alexandra Lloverasa i jego pilota Corentina Ermenaulta. Polacy uzyskali czas 4.07,850, a tandem rywali 4.08,126.
Wyścig był pasjonujący. O zwycięstwie musiał zdecydować fotofinisz. Ostatecznie polska para okazała się szybsza o zaledwie ćwierć sekundy.
Holandia ze złotem, drugi był duet z Wielkiej Brytanii.
To pierwszy medal Polski rozpoczętych we wtorek igrzysk paraolimpijskich w Tokio.

W Rio worek medali Polaków

W zawodach paraolimpijskich wystąpi 89 reprezentantów Polski w 12 dyscyplinach.
Łącznie mają startować sportowcy niepełnosprawni ze 162 reprezentacji.
W zmaganiach paraolimpijskich, które zakończą się 5 września, ma wziąć udział ok. 4 400 zawodników. Po raz pierwszy rywalizacja odbywać się będzie w parabadmintonie i parataekwondo.

Pięć lat temu w Rio polska ekipa zdobyła 39 medali - dziewięć złotych, 18 srebrnych i 12 brązowych. W tej klasyfikacji Biało-Czerwoni zajęli 10. miejsce.

Autor: Skrz, twis / Źródło: eurosport.pl