WTA Porsche Tennis Grand Prix Stuttgart 2023. Daria Kasatkina - Paula Badosa: wynik i relacja z meczu - Tenis

18/04/2023, 16:42 GMT+2

Daria Kasatkina już na pierwszej rundzie zakończyła swój udział w turnieju WTA 500 na kortach ziemnych w Stuttgarcie. We wtorek ósma w światowym rankingu tenisistek Rosjanka wyraźnie przegrała z Hiszpanką Paulą Badosą 1:6, 1:6.

Skrót meczu Linette - Kasatkina w 2. rundzie Australian Open

Starcie Kasatkiny (8. WTA) z Badosą (31. WTA) była jednym z większych hitów tej fazy turnieju. Faworytką była pierwsza z wymienionych zawodniczek, głównie ze względu na wyższą pozycję w rankingu, a także lepszy bilans bezpośrednich spotkań (2-1).

Kasatkina z jednym gemem na set

We wtorek na korcie rządziła jednak Hiszpanka, która po niespełna kwadransie prowadziła już 4:0 i była o krok od zwycięstwa w inauguracyjnej partii. Wprawdzie Rosjanka wygrała kolejnego gema, a chwilę później ponownie dała się przełamać i przegrała 1:6. Set trwał zaledwie 31 minut.
Druga odsłona była już dłuższa, a na otwarcie Kasatkina mogła nawet odebrać swojej przeciwniczce serwis. Nie wykorzystała jednak break pointa, ale szczęśliwie dla siebie po kilku następnych akcjach doprowadziła do wyniku 1:1.
Jak się później okazało, był to jej ostatni wygrany gem. Pięć kolejnych padło łupem Badosy, która, tak jak w pierwszym secie, triumfowała 6:1 i w 1/8 finału zmierzy się z rodaczką Cristiną Bucsą (77. WTA).
W środę lub czwartek na korcie po dłuższej przerwie pojawi się liderka światowego rankingu Iga Świątek. Rywalką Polki na inaugurację turnieju będzie Chinka Qinwen Zheng (25. WTA).