WTA 500 Stuttgart. Beatriz Haddad Maia - Jelena Rybakina: wynik meczu i relacja - Tenis

20/04/2023, 23:08 GMT+2

Nie tak Jelena Rybakina wyobrażała sobie udział w turnieju WTA 500 na kortach ziemnych w Stuttgarcie. Kazaszka z powodu kontuzji skreczowała w drugim secie meczu 1/8 finału z Brazylijką Beatriz Haddad Maią.

Skrót meczu Sabalenka – Rybakina w finale Australian Open 2023

Rybakina (7. WTA) była zdecydowaną faworytką spotkania z Haddad Maią (14. WTA). Takie typowanie wielu ekspertów nie może dziwić, biorąc pod uwagę znakomitą formę zawodniczki w tym sezonie. Obok Aryny Sabalenki, obecnie jednej z najgroźniejszych rywalek Igi Świątek.

Kontuzja pozbawiła Rybakinę awansu

Czwartkowe starcie nie ułożyło się jednak dla Kazaszki najlepiej. 23-letnia finalistka tegorocznego Australian Open gładko przegrała pierwszego seta 1:6 po zaledwie 36 minutach rywalizacji.
W drugiej partii gra również toczyła się pod dyktando przeciwniczki, która szybko wyszła na prowadzenie. Po trzech gemach Rybakina poprosiła o przerwę medyczną z powodu problemów z plecami.
Niestety, nie przyniosła ona oczekiwanego skutku, bo kilka minut później - przy stanie 3:1 dla Brazylijki - wyżej notowana z zawodniczek skreczowała, żegnając się tym samym z udziałem w turnieju.
W piątkowym ćwierćfinale Haddad Maia zmierzy się Tunezyjką Ons Jabeur (4. WTA).
W tej samej fazie swój mecz rozegra Świątek (1. WTA), a jej rywalką będzie Czeszka Karolina Pliskova (17. WTA). Początek tego drugiego starcia nie przed 18.30, a relacja na żywo i wynik live w serwisie eurosport.pl.
Wynik meczu 1/8 finału turnieju WTA 500 w Stuttgarcie:
Beatriz Haddad Maia (Brazylia) - Jelena Rybakina (Kazachstan, 6) 6:1, 3:1, krecz Rybakiny