Iga Świątek pokonała Madison Keys. Jest w półfinale turnieju WTA 1000 w Rzymie

Akt. 14/05/2024, 15:47 GMT+2

Iga Świątek kroczy po kolejny tytuł w turnieju WTA 1000 w Rzymie. Polska tenisistka jest już w półfinale imprezy rozgrywanej na kortach ziemnych po zwycięstwie nad Amerykanką Madison Keys 6:1, 6:3.

Iga Świątek - Madison Keys. Wynik meczu w Rzymie i relacja - 1/4 finału

W drodze do ćwierćfinału Świątek (1. WTA) pewnie pokonywała kolejne rywalki. Odprawiła z kwitkiem łącznie trzy tenisistki, nie tracąc w trzech spotkaniach nawet jednego seta.

Ekspresowa Świątek, zagubiona Keys

We wtorek poprzeczka poszła jednak mocno w górę, bo naprzeciwko Polki stanęła Keys (16. WTA). Raszynianka miała z pojedynków z Amerykanką dobre wspomnienia, wygrała z nią trzy z czterech bezpośrednich meczów.
W ostatnim, w półfinale niedawnej imprezy w Madrycie, triumfowała 6:1, 6:3.
Świątek rozpoczęła jak na liderkę światowego rankingu przystało. Najpierw kilka świetnych returnów dało jej przełamanie, a następnie nasza tenisistka w trudnej sytuacji obroniła się przed utratą podania (2:0).
Po kwadransie z małym okładem na tablicy wyników widniał już rezultat 4:1. Tym razem Polce wydatnie pomogła rywalka, która popełniła kilka niewymuszonych błędów przy własnym serwisie.
Keys z każdą minutą wyglądała na coraz bardziej zagubioną na korcie. Efekt? Triumf Świątek 6:1 po zaledwie 26 minutach gry.

Świątek wybrnęła z opresji

W drugim secie nasza zawodniczka nie zamierzała spuścić z tonu, czego efektem był piąty wygrany gem z rzędu (1:0). Niedługo później dołożyła przełamanie, pierwsze w tej partii, i prowadziła już 3:1.
W następnym gemie Świątek była pod sporą presją, ale wybroniła cztery break pointy Amerykanki. Ostatnie dwie akcje również należały do niej. 4:1.
Keys nie dawała za wygraną, ambitnie walczyła. Znów miała break pointa, ale znów nie udało się przełamać serwisu Polki. Było 5:2. Wygrana Świątek była zatem kwestią czasu, ostatecznie skończyło się wynikiem 6:3.
W półfinale jej rywalką będzie lepsza z pary Coco Gauff (3. WTA) - Qinwen Zheng (7. WTA).
Polka triumfowała w stolicy Włoch dwukrotnie - w roku 2021 i 2022.

Iga Świątek (Polska, 1) - Madison Keys (USA, 18) 6:1, 6:3