Jelena Rybakina pokonała Jelenę Ostapenko w półfinale turnieju WTA w Rzymie

20/05/2023, 07:31 GMT+2

Jelena Rybakina po raz czwarty w tym roku wystąpi w finale tenisowego turnieju. Tym razem na kortach ziemnych w Rzymie. W półfinale Kazaszka pokonała Łotyszkę Jelenę Ostapenko 6:2, 6:4.

Australian Open. Piłka meczowa z finału Rybakina - Sabalenka

Rybakina, która w ćwierćfinale mierzyła się z Igą Świątek i awansowała do półfinału po kreczu Polki, zdominowała pierwszego seta piątkowego meczu.

Czwarty finał, drugi triumf?

Drugą partię lepiej otworzyła Ostapenko, szybko przełamała rywalkę i objęła prowadzenie 3:0. Później Kazaszka odzyskała inicjatywę, a po przerwie spowodowanej opadami deszczu odrobiła stratę, po czym wygrała gema przy serwisie Łotyszki i zakończyła spotkanie.

Dla 23-letniej tenisistki z Kazachstanu to już czwarty finał w tym roku - w styczniu przegrała decydujące starcie w wielkoszlemowym Australian Open, w marcu wygrała turniej WTA 1000 w Indian Wells, a następnie na początku kwietnia poniosła porażkę w finale turnieju WTA 1000 w Miami.

Kiedy i o której finał w Rzymie?

O tytuł w Rzymie Kazaszka zagra z Ukrainką Anheliną Kalininą, która wcześniej wygrała z Rosjanką Weroniką Kudiermietową 7:5, 5:7, 6:2. Finał zaplanowano na sobotę 20 maja na godzinę 19.
W jedynej jak dotąd potyczce obu tenisistek lepsza była Ukrainka. Miało to miejsce przed rokiem w Charleston (6:4, 2:6, 6:4).

Wyniki półfinałów:
Anhelina Kalinina (Ukraina, 30) - Weronika Kudiermietowa (Rosja, 11) 7:5, 5:7, 6:2
Jelena Rybakina (Kazachstan, 7) - Jelena Ostapenko (Łotwa, 20) 6:2, 6:4