WTA 250 Rabat 2024. Peyton Stearns odwróciła losy rywalizacji w meczu z Lucią Bronzetti

24/05/2024, 12:02 GMT+2

Peyton Stearns awansowała do półfinału turnieju WTA 250 w marokańskim Rabacie. O ile sam triumf reprezentantki Stanów Zjednoczonych nad Lucią Bronzetti nie jest sensacją, to jego okoliczności są już co najmniej zaskakujące.

Piłka meczowa ze spotkania 2. rundy Roland Garros Ostapenko - Stearns

Spotkanie Stearns (81. WTA) z Bronzetti (48. WTA) od początku było niezwykle wyrównane.
Po przeszło 100 minutach rywalizacji na tablicy wyników widniał rezultat 6:4, 4:6 i o losach zwycięstwa musiał zadecydować trzeci set.

"Każdy kolejny punkt traktowałam jako dodatkowy trening"

W finałowej partii przewagę szybko zyskała broniąca tytułu Włoszka. Po trzecim przełamaniu w tej odsłonie 25-latka z Rimini prowadziła już 5:0, a w szóstym gemie, przy stanie 40:30, miała nawet piłkę meczową.
Amerykanka nie zamierzała się jednak poddawać. Obroniła tego meczbola, podobnie jak kolejnego przy dużo korzystniejszym z jej perspektywy wyniku 4:5.
Po kilku minutach poszła za ciosem i to ona wyszła na prowadzenie 6:5.
Choć nie wykorzystała dwóch okazji na zwycięstwo, to przy trzeciej się nie pomyliła i w sensacyjnych okolicznościach awansowała do półfinału.
- Przy wyniku 0:5 powiedziałam sobie, że już przegrałam, więc każdy kolejny punkt traktowałam jako dodatkowy trening - zaskoczyła po meczu Stearns.
Kolejną rywalką reprezentantki USA będzie Bułgarka Wiktoria Tomowa (84. WTA).

Peyton Stearns - Lucia Bronzetti 6:4, 4:6, 7:5