WTA Miami 2004: Jelena Rybakina lepsza od Wiktorii Azarenki. Zagra w finale w Miami

Akt. 29/03/2024, 09:26 GMT+1

Wiktoria Azarenka walczyła ze wszystkich sił, ale to Jelena Rybakina po raz drugi z rzędu zagra w finale turnieju WTA 1000 w Miami. Kazaszka pokonała Białorusinkę 6:4, 0:6, 7:6 (7-2). Jej finałową rywalką będzie Amerykanka Danielle Collins.

Rybakina awansowała do 2. rundy Australian Open

Rybakina przełamała rywalkę w siódmym gemie i wyszła na prowadzenie 4:3, a ostatecznie wygrała pierwszego seta 6:4. Azarenka zdominowała drugą partię. Wygrała 16 punktów z rzędu i triumfowała 6:0. Rywalka wywalczyła zaledwie pieć punktów.
- W drugim secie przeżyłam kryzys. W Miami jest gorąco i wilgotno. Wiktoria grała bardzo agresywnie. Przegrywałam wysoko i zdałam sobie sprawę, że muszę oszczędzać siły na trzeciego seta - powiedziała po meczu Rybakina.

Tie-break i triumf Kazaszki

W decydującej odsłonie Azarenka przegrała piątego gema przy swoim serwisie. Rybakina wyszła na prowadzenie 3:2. Dramatyczny przebieg miał dziesiąty gem, gdy Białorusinka wyrównała na 5:5. W tie-breaku lepsza okazała się Kazaszka. Zacięty mecz trwał dwie godziny i 36 minut.
Rybakina grała z Azarenką czwarty raz w karierze i po raz czwarty zwyciężyła.
Tym samym czwarta tenisistka światowego rankingu po raz drugi z rzędu wystąpi w finale turnieju w Miami. Rok temu przegrała w dwóch setach z Czeszką Petrą Kvitovą.

Wynik półfinałów turnieju WTA 1000 w Miami

Jelena Rybakina (Kazachstan, 4) - Wiktoria Azarenka (Białoruś, 27) 6:4, 0:6, 7:6 (7-2)
Danielle Collins (USA) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 14) 6:3, 6:2