Iga Świątek chwalona przez hiszpańskie media po meczu z Beatriz Haddad Maią

01/05/2024, 09:13 GMT+2

Hiszpańskie media są zachwycone postawą Igi Świątek, po jej awansie do półfinału turnieju tenisowego WTA 1000 w Madrycie. Podkreślają, że to wysokie umiejętności koncentracji zapewniają jej sukcesy, takie jak wtorkowe zwycięstwo 4:6, 6:0, 6:2 nad wymagającą Brazylijką Beatriz Haddad Maią.

Świątek podczas Mutua Madrid Open 2024

Dziennik “AS” uważa, że kluczem do błyskotliwej kariery polskiej tenisistki jest właśnie dobra odporność psychiczna. Przypomina, że Świątek nie tylko nie deprymuje się swoją słabszą postawą, ale potrafi szybko przechylić szalę pojedynku na swoją korzyść, mobilizując do lepszej gry.

Iga Świątek nie zatrzymuje się na turnieju w Madrycie

Media o meczu Świątek

Stołeczna gazeta twierdzi, że po pierwszym przegranym secie Świątek “wróciła ze wściekłością” i szybko pokonała swoją rywalkę w kolejnych dwóch partiach.
“AS” zauważa, że Brazylijka zaskoczyła Polkę swoją postawą w pierwszej części meczu. Wygrała seta 6:4, pomimo że początek spotkania nie układał się po jej myśli.
Telewizja TVE podkreśla, że Haddad Maia znana jest na świecie ze swoich wysokich umiejętności, ale utratę przez Świątek pierwszego seta z Brazylijką należy jednak uznać za dużą niespodziankę.
“Haddad Maia zaskoczyła Świątek niespodziewanie wygrywając pierwszego seta 6:4. Później już na korcie była tylko polska zawodniczka” - podsumowuje wtorkowy pojedynek w Madrycie hiszpańska stacja.

Iga Świątek potrafi się skoncentrować

Druga najmłodsza w historii

Z kolei stołeczny dziennik “Marca” zauważa, że Haddad Maia nie należy do łatwych przeciwniczek dla Świątek. Przypomina, że w czerwcu ubiegłego roku w półfinale French Open Brazylijka również nie przestraszyła się polskiej tenisistki, choć ostatecznie uległa 6:2, 7:6 (9-7).
Sportowy dziennik twierdzi ponadto, że Świątek źle kojarzy się w tym turnieju gospodarzom turnieju z powodu “odprawienia” w poniedziałek ostatniej walczącej w madryckich zawodach reprezentantki Hiszpanii - Sary Sorribes Tormo 6:1, 6:0.
“Dzięki zwycięstwu nad Sorribes Świątek stała się drugą w historii zawodniczką w turnieju w Madrycie, która w wieku poniżej 23 lat awansowała dwukrotnie do ćwierćfinału” - napisała “Marca”.
Kolejną rywalką Świątek będzie Amerykanka Madison Keys, która w ćwierćfinale pokonała Ons Jabeur.