Zabrakło zdrowia. Linette szybko pożegnała się z Birmingham

Akt. 21/06/2023, 19:08 GMT+2

Magda Linette (20. WTA) na drugiej rundzie zakończyła tegoroczny turniej WTA 250 na trawiastych kortach w Birmingham. W środę przegrała 3:6, 0:6 z Chinką Zhu Lin (39. WTA). Przed tygodniem w tej samej fazie pożegnała się z imprezą w Nottingham.

Świetne zagranie Linette w 2. secie starcia z Fernandez

Polka nie rozpoczęła dobrze pierwszego seta. Już w trzecim gemie straciła swoje podanie, przegrywając do "0". Do odrobienia strat nawet się nie zbliżyła, nie mając ani jednej szansy na przełamanie powrotne.
Zadania nie ułatwiała obandażowana noga. Widać było, że poznanianka nie porusza się po korcie tak żwawo, jak chociażby podczas sezonu na kortach ziemnych. Z pomocy medycznej musiała zresztą korzystać już w swoim pierwszym meczu w Birmingham, który jednak wygrała z Jasminą Paolini 3:6, 7:5, 6:4.
W ostatnim gemie premierowej odsłony Chinka dołożyła kolejne przełamanie, wygrywając najdłuższego gema na przewagi.

Nie podjęła walki

Linette poprosiła o przerwę i zeszła do szatni. Po powrocie było jeszcze gorzej, ale postanowiła dokończyć mecz.
Zhu Lin w każdym gemie serwisowym Polki miała break pointy i trzykrotnie ją przełamała. Skończyło się 0:6, praktycznie bez walki.
Był to ich drugi bezpośredni mecz i drugi triumf Chinki. W 2017 roku na korcie twardym na Tajwanie stoczyły bardzo wyrównany, trzysetowy bój.