WTA 1000 Indian Wells. Iga Świątek wygrała turniej, w finale z Marią Sakkari wykorzystując pierwszą piłkę meczową

Akt. 17/03/2024, 21:35 GMT+1

Za Igą Świątek kolejny magiczny moment. Polka pokonała 6:4, 6:0 Marię Sakkari w finale turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Przy piłce meczowej, jak i w całym meczu, rywalkę zdominowała, wykorzystując pierwszą nadarzającą się okazję na wygraną.

Iga Świątek - Maria Sakkari w finale Indian Wells

Ósmy "tysięcznik" w karierze raszynianki przyszedł jej w znakomitym stylu. Nie przegrała ani jednego seta, często tracąc zaledwie po kilka gemów na cały mecz. Nie inaczej było w niedzielę.

Iga Świątek

Iga Świątek - Maria Sakkari. Piłka meczowa

Greczynka problemem dla naszej zawodniczki była tylko w pierwszym secie, w którym ugrała cztery gemy. Po przerwie, już podczas drugiej partii, rywalizacja finałową była tylko z nazwy, gdyż różnica klas między obiema zawodnikami okazała się tak duża.
To potwierdziło się też przy okazji piłki meczowej. Znajdująca się wówczas tuż nad przepaścią Sakkari broniła własnego serwisu. Zagrała potężnie, Iga zareagowała w teorii prostym oburęcznym bekhendem, czym zmusiła rywalkę do błędu i wyrzucenia decydującej piłki w aut.
Świątek mogła wyrzucić już rakietę w górę w geście triumfu, podziękować Greczynce i udać się do swojego boksu, aby świętować oraz przegadać na żywo wygrany mecz. Turniej w Indian Wells należał właśnie do niej.