Hubert Hurkacz - Albert Ramos-Vinolas: wynik i relacja - Wimbledon 2023

Akt. 03/07/2023, 17:50 GMT+2

Hubert Hurkacz pokonał Hiszpana Alberta Ramosa-Vinolasa 6:1, 6:4, 6:4 w 1. rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Polski tenisista w całym meczu świetnie serwował, nie pozwolił rywalowi na żadne przełamanie i wygrał bardzo pewnie.

Hurkacz pokonał Eubanksa w 1. rundzie turnieju w Halle

Starcie Hurkacza (18. ATP) z Ramosem-Vinolasem (76. ATP) miało jednego wyraźnego faworyta. Był nim wrocławianin, który, choć w ostatnich tygodniach nie prezentował wysokiej formy, to zwykle dobrze radził sobie na kortach trawiastych. Tego samego nie można było z kolei powiedzieć o jego rywalu, który jest specjalistą od gry na nawierzchni ziemnej.

Popis Hurkacza od pierwszych minut

Kibiców mógł cieszyć fakt, że od początku spotkania zarysowała się wyraźna przewaga półfinalisty Wimbledonu sprzed dwóch lat. O dominacji Polaka niech świadczy fakt, że inauguracyjna partia - zakończona wynikiem 6:1 - trwała zaledwie 17 minut, a z 34 rozegranych akcji Hurkacz wygrał aż 25.
Nasz zawodnik dwukrotnie przełamał rywala, a przy swoim serwisie dał mu w pierwszym secie w sumie wygrać dwie piłki. Lepiej nie można było wejść w turniej.
W drugiej partii mecz był już bardziej wyrównany. 26-latek wciąż znakomicie serwował, ale tym samym odpowiadał tenisista urodzony w Barcelonie. Gra była zacięta i wyrównana do stanu 3:3. W siódmym gemie Hurkacz jeszcze przyspieszył, a po kilku udanych akcjach zdołał przełamać rywala. Jak się potem okazało, był to decydujący moment partii, którą Polak rozstrzygnął na swoją korzyść 6:4.
Kiedy obaj zawodnicy szykowali sie do trzeciego seta, zaczął padać deszcz i trzeba było udać się do szatni. Po dłuższej przerwie zawodnicy wrócili do rywalizacji, ale obraz gry nie uległ zasadniczej zmianie. Tym razem jednak Hurkacz przełamał rywala już w trzecim secie, sam doskonale serwował i zamknął spotkanie wynikiem 6:4.
W kolejnej rundzie rywalem polskiego tenisisty będzie grający z dziką kartą Brytyjczyk Jan Choinski (164. ATP) lub Serb Dusan Lajović (56. ATP).