Nie dała szans Świątek, teraz została znokautowana przez Gauff

Akt. 05/09/2023, 21:32 GMT+2

Coco Gauff w pięknym stylu awansowała do półfinału wielkoszlemowego US Open. Amerykanka w nieco ponad godzinę pokonała Jelenę Ostapenko 6:0, 6:2. Tenisistka z Łotwy w 1/8 finału wyeliminowała Igę Świątek, ale tym razem była kompletnie bezradna.

Coco Gauff wygrała z Jeleną Ostapenko w ćwierćfinale US Open

Ostapenko w tegorocznym nowojorskim turnieju prezentowała się dotychczas znakomicie. Popisem był jej mecz z Igą Świątek. W walce o ćwierćfinał przegrała pierwszego seta z Polką 3:6, ale potem prezentowała się dużo lepiej. W dwóch kolejnych odsłonach zwyciężyła 6:3, 6:1. Tym samym zanotowała czwartą wygraną w czwartej potyczce z raszynianką.

Idealny start Amerykanki

We wtorek zmierzyła się z faworytką gospodarzy, a więc Coco Gauff. Łotyszka rozpoczęła mecz fatalnie. Tak naprawdę nie wiedziała chyba, co dzieje się na korcie. Pierwszego seta przegrała 0:6 w zaledwie 20 minut.

Gauff przełamała Ostapenko w 5. gemie 1. seta ćwierćfinału US Open

Można było jednak spodziewać się, że w drugiej partii zaprezentuje się zdecydowanie lepiej i tak było, ale to i tak nie wystarczyło.
Ostapenko miała wiele szans, ale w kluczowych momentach to Gauff była lepsza. Ostatecznie w 48 minut wygrała drugą odsłonę 6:2. Całe starcie trwało 68 minut.

Gauff wygrała 1 seta. w spotkaniu z Ostapenko w ćwierćfinale US Open

Uważała do końca

19-latka tym samym awansowała do pierwszego w karierze półfinału US Open. Rok temu przegrała w tej fazie turnieju z Caroline Garcią z Francji.
- To doskonałe uczucie. Chciałam zagrać tym razem lepiej niż poprzednio. Tak naprawdę w całym meczu nie czułam się komfortowo. Wiedziałam, nawet przy meczbolach, że ona może w każdym momencie odwrócić losy spotkania. Bardzo dobrze grałam w defensywie i to miało duże znaczenie – mówiła triumfatorka.
W półfinale Gauff zmierzy się z Rumunką Soraną Cirsteą albo z Belindą Bencic ze Szwajcarii.