Magdalena Fręch - Karolina Muchova: wynik i relacja z meczu 2. rundy US Open 2023

Akt. 30/08/2023, 21:22 GMT+2

Magdalena Fręch żegna się z US Open 2023 po drugim meczu. Polka przegrała z najlepszą czeską zawodniczką - i faworytką tego starcia - Karoliną Muchovą w dwóch setach - 6:3, 6:3.

Fręch zagra w drugiej rundzie

Łodzianka doskonale weszła w turniej na kortach Flushing Meadows. Na inaugurację pokonała w trzech setach wyżej notowaną reprezentantkę gospodarzy Emmę Navarro. W kolejnej rundzie przyszło się jej jednak zmierzyć z zawodniczką o wiele wyższych umiejętnościach.

Czeszka kontrolowała mecz

Muchova to 10. zawodniczka rankingu WTA, tegoroczna finalistka Rolanda Garrosa. W turniej w Nowym Jorku weszła "z buta", wygrywając 6:4, 6:0 z Australijka Storm Hunter.
W pierwszym secie potwierdziła się różnica w jakości i przede wszystkim ograniu obu zawodniczek na najwyższym poziomie. Muchova spokojnie rozgrywała Polkę przy własnym serwisie, właściwie nie zbliżając się nawet do ryzyka przełamania, dodatkowo czekając na swoją szansę przy podaniu Magdy.
Ta nastąpiła w gemie czwartym. Czeszka wygrała wówczas na czysto, a zwyciężony break point dał już jej spokojną przewagę 3:1. Tę zaliczkę utrzymała do końca seta, w którym triumfowała ostatecznie 6:3. W przypadku Polki widać zaś było zdecydowany brak realnej szansy na to, aby zaskoczyć wyżej notowaną przeciwniczkę. Na tę musiała więc czekać do kolejnej partii.

Polka bez szans w drugim secie

Ta zaczęła się od mocnego wejścia Muchovej. Czeszka szybko przełamała Polkę, a potem obroniła swoje podanie, mimo podwójnego błędu serwisowego.
Fręch walczyła ambitnie, ale w decydujących momentach rywalka nie taciła głowy. Czeszka wiedziała jak grać, trudno było sie do czegokolwiek przyczepić. Konsekwentnie utrzymywała przewagę dwóch gemów. Na koniec raz jeszcze przełamała naszą zawodniczkę i zakończyła tę partię 6:3.

Muchova wygrała 1. seta w starciu z Fręch w 2. rundzie US Open

W 3. rundzie na zwyciężczynię z tej pary czeka już Amerykanka Taylor Townsend, która w 2. rundzie w dwóch setach uporała się z uznaną Brazylijką Beatriz Haddad Maia.