Magda Linette - Jennifer Brady: kiedy i o której godzinie mecz 2. rundy US Open?

Tomasz Gosz

29/08/2023, 14:31 GMT+2

Magda Linette czeka na mecz 2. rundy US Open. Rywalką polskiej zawodniczki będzie Jennifer Brady. Amerykanka wraca do solidnej formy i choć zajmuje o wiele niższą pozycję niż Polka, to wcale nie stoi na straconej pozycji. Kiedy i o której godzinie mecz Linette z Brady w 2. rundzie US Open?

Piłka meczowa ze spotkania Linette - Sasnowicz w 1. rundzie US Open

Linette i Brady do awansu potrzebowały dwóch setów. Polka pokonała szybko Białorusinkę Aliaksandrę Sasnowicz 6:3, 6:1. Spotkanie trwało godzinę i 16 minut. Amerykanka rozprawiła się z Australijką Kimberly Birrell 6:3, 7:6 (7-4) w godzinę i 50 minut.

US Open 2023. Magda Linette - Jennifer Brady: kiedy i o której godzinie mecz 2. rundy?

Brady jest od Linette młodsza o trzy lata. Amerykanka na jakiś czas zniknęła z tenisowych radarów. Zmagała się z kontuzją kolana, w światowym rankingu jest obecnie dopiero 433. Jednak dwa lata temu, po porażce w finale Australian Open, zajmowała 13. pozycję.
Linette grała z nią wcześniej cztery razy i odniosła tylko jedno zwycięstwo.
Mecz Linette - Brady zaplanowano na środę. Dokładna godzina nie jest jeszcze znana. Niewykluczone, że spotkanie rozpocznie się dopiero w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu.
Linette po raz dziewiąty znalazła się w głównej drabince US Open. Tylko raz - w 2020 roku - udało jej się przebrnąć do 3. rundy.