Keys i Alcaraz w półfinałach US Open. Nie stracili nawet seta

Akt. 07/09/2023, 06:44 GMT+2

Madison Keys i Carlos Alcaraz zameldowali się w półfinałach wielkoszlemowego US Open. Amerykańska tenisistka pokonała Czeszkę Marketę Vondrousovą 6:1, 6:4, a Hiszpan wyeliminował Niemca Alexandera Zvereva 6:3, 6:2, 6:4.

Madison Keys awansowała do półfinału US Open

Keys, sklasyfikowana obecnie na 17. miejscu w światowym rankingu, piorunująco zaczęła ćwierćfinał z mistrzynią tegorocznego Wimbledonu. W pierwszym secie wygrała pięć pierwszych gemów, ostatecznie zwyciężyła 6:1, dwukrotnie przełamując podanie Czeszki.
O losach drugiego seta zdecydował gem numer dziewięć, w którym Amerykanka znów przełamała serwis rywalki i wyszła na prowadzenie 5:4. Za chwilę zakończyła mecz.

Keys, finalistka nowojorskiej imprezy z 2017 roku, po pięciu latach znów zagra w półfinale.
Jej przeciwniczką będzie Aryna Sabalenka, która wyeliminowała w poprzedniej rundzie Chinkę Zheng Qinwen 6:1, 6:4. Białorusinka po zakończeniu US Open zostanie liderką światowego rankingu, wyprzedzając Igę Świątek (odpadła w 1/8 finału).

Pojedynek dwóch ostatnich mistrzów

W tej fazie turnieju wśród singlistów jest też Alcaraz. Broniący tytułu Hiszpan, rozstawiony z numerem pierwszym, bez straty seta uporał się ze Zverevem (nr 12). Wygrał 6:3, 6:2, 6:4.
W meczu o awans do finału zmierzy się z Daniłem Miedwiediewem (nr 3), mistrzem US Open z 2021 roku. Rosjanin w ćwierćfinale pokonał swojego rodaka Andrieja Rublowa (nr 8) 6:4, 6:3, 6:4.