Organizatorzy podali godzinę środowego meczu Świątek

Tomasz Gosz

29/08/2023, 23:18 GMT+2

Iga Świątek i Daria Saville czekają na mecz w 2. rundzie US Open 2023. Polka spotkała się na korcie z Australijką tylko raz. Łączy je to, że obie tegoroczny turniej rozpoczęły od łatwych wygranych. Kiedy i o której godzinie mecz Świątek - Saville w 2. rundzie US Open 2023?

Świetne zagranie Świątek w 2. secie meczu z Peterson

Świątek i Saville zagrały ze sobą rok temu w Adelajdzie. Wówczas górą była nasza zawodniczka, pokonując rywalkę 6:3, 6:3. Australjka zajmowała wówczas 421. miejsce w rankingu. Dziś jest 179.

US Open 2023. Iga Świątek - Daria Saville: kiedy i o której godzinie mecz 2. rundy US Open?

Obie zawodniczki szybko poradziły sobie z pierwszymi rywalkami w Nowym Jorku. Świątek w niespełna godzinę ograła Rebeccę Peterson (6:0, 6:1), natomiast Saville wygrała z Amerykanką Clervie Ngounoue 6:0, 6:2, na co potrzebowała 74 minut.
Zawodniczki wrócą do gry po dniu przerwy. Mecz 2. rundy Świątek - Saville zaplanowano na środę. Będzie to drugi mecz od godziny 17 czasu polskiego na korcie Louisa Armstronga (po starciu Danielle Collins z Elise Mertens). Polka i Australijka powinny zatem rozpocząć walkę około godziny 19.

Kilka słów o rywalce Igi Świątek

Saville nie zawsze rerezentowała barwy Australii. Urodziła się w Moskwie i jako młoda zawodniczka grała dla Rosji.
Latem 2017 roku notowała życiowy ranking, którym była 20. lokata. Właśnie wtedy wygrała jedyny dotąd zawodowy turniej, w New Haven. Grała ponadto w czterech innych finałach.