Frustracja narastała, w końcu nie wytrzymał. Latająca rakieta Hurkacza

Piotr Onami

Akt. 30/08/2023, 03:32 GMT+2

To nie był mecz, który ułożył się po myśli Huberta Hurkacza, ale przede wszystkim zakończył się jego zwycięstwem. Jednak zajmujący 97. miejsce w światowym rankingu Marc-Andrea Huesler robił wszystko, by wyeliminować faworyta. Jedna z akcji w trzecim secie pokazuje najlepiej, że polski tenisista był mocno sfrustrowany swoją niemocą.

Ciekawa wymiana w meczu Hurkacz - Huesler w 1. rundzie US Open

Dwa pierwsze sety padły łupem Hueslera. Hurkacz popełnił masę błędów, często trafiał w siatkę i nawet raz nie potrafił przełamać niżej sklasyfikowanego rywala.
Początek trzeciej partii zwiastował katastrofę, albowiem Szwajcar od razu przełamał. Na szczęście Polak doszedł do siebie i od razu zanotował re-breaka. Wydawało się, że jeszcze nie wszystko stracone. I tak też było, albowiem Hurkacz zaczął uderzać zdecydowanie bardziej precyzyjnie, a następnie doprowadził do tie-breaka, w którym zagrał popisowo zwyciężając 7-0.
Zanim do tego doszło, wrocławianin dał upust swojej frustracji. Najwyraźniej musiało do tego dojść, by na dobre wrócił do gry.

Rakietą w powietrze

Przy wyniku 4:3 w gemach dla Hurkacza i stanie 30:15 doszło do dłuższej wymiany. W jej końcówce Hurkacz zagrał wolejem na końcową linię, ale rywal zdołał dobiec do piłki i zagrał w ciemno, akurat idealnie w miejsce, w którym znajdował się Polak. Niestety ten uderzył prosto w siatkę.
Sfrustrowany i zrezygnowany Hurkacz tylko wyrzucił rakietę w powietrze, kompletnie nie dowierzając, że stracił tak niepowtarzalną okazję, by zbliżyć się do zdobycia kolejnego gema.
- Wściekły Hubert, do tego momentu wszystko zrobił świetnie. Wszystko miał w swoich rękach, pokpił sprawę – grzmiał jeden z komentatorów Eurosportu.

Koniec końców Polak wygrał tie-break w trzecim secie, a następnie zapisał na swoje konto dwie kolejne partie. Tym samym wrocławianin awansował do drugiej rundy, w której jego rywalem będzie Brytyjczyk Jack Draper.