Faworytka nowojorskiej publiczności stanęła na wysokości zadania

29/08/2023, 22:33 GMT+2

Nie było niespodzianki. Amerykanka Jessica Pegula zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i pewnie wyeliminowała Włoszkę Camilę Giorgi 6:2, 6:2 w 1. rundzie wielkoszlemowego US Open.

Piłka meczowa z meczu Pegula - Giorgi w 1. rundzie US Open

Pegula nie miała większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Na korcie spędziła 84 minuty. W pierwszym i drugim secie tenisistka z Buffalo po dwa razy przełamała rywalkę, a w całym spotkaniu zanotowała osiem asów serwisowych.

Długo walczyła o przełamanie

Kluczowym momentem spotkania był piąty gem w drugim secie, w którym Pegula wykorzystała dopiero szóstą piłkę na przełamanie i wyszła na prowadzenie 3:2. Od tego momentu Giorgi nie potrafiła już nawiązać walki.
W 2. rundzie Pegula zmierzy się z Rumunką Patricią Marią Tig albo z Kanadyjką Rebeccą Marino.
W nocy z wtorku na środę czasu polskiego na kort wyjdzie jeszcze Aryna Sabalenka (2.). Białorusinka zmierzy się z Belgijką Maryną Zanevską.