Świetne nastroje Polaków w United Cup. Świątek zażartowała z Hurkacza

Akt. 02/01/2024, 06:29 GMT+1

Reprezentacja Polski dzięki zwycięstwom Igi Świątek i Huberta Hurkacza pewnie awansowała do 1/4 finału turnieju United Cup. Biało-Czerwoni w Australii błyszczą zarówno na korcie, jak i poza nim. Po efektownym triumfie z Hiszpanią liderka rankingu WTA zabawnie dogryzła wrocławianinowi na konferencji prasowej, podkreślając, czego może się od niej nauczyć.

Świątek i Hurkacz surfowali w Australii

Polski zespół zapewnił już sobie pierwsze miejsce w grupie A, pokonując obu swoich rywali w Perth. Nasi reprezentanci na początku nie dali szans drużynie Brazylii, zwyciężając w singlu kobiet, mężczyzn i mikście. Następnie w konfrontacji z Hiszpanią Hurkacz przegrał swój pojedynek z Alejandro Davidovichem Fokiną, ale Świątek odrobiła straty w meczu z Sarą Sorribes Tormo, a w mikście polska para rozbiła już przeciwników 6:0, 6:0 w niewiele ponad 40 minut.

Świątek "uczy" Hurkacza

Imponujący występ Biało-Czerwonych wywarł duże wrażenie na kibicach i dziennikarzach śledzących rozgrywki United Cup. Przedstawiciele mediów na pomeczowej konferencji prasowej pytali w żartach, czy Polacy spieszyli się na kolację, wygrywając miksta w tak zawrotnym tempie.
- Staram się tylko nauczyć "Hubiego", że nie potrzebuje tie-breaka w każdym secie. Dojdzie do tego - odpowiedziała z szerokim uśmiechem Świątek, nawiązując do zwykle zaciętych potyczek wrocławianina.
Aktualna liderka światowego rankingu tenisistek najczęściej w kobiecym cyklu wygrywa sety bez straty gema, co potocznie określa się jako piekarnię. Świątek nawiązała do tego jeszcze podczas wywiadu na korcie, zaznaczając, że cieszy się, iż Hurkacz do tego dołączył.
Polski duet przy okazji United Cup ma doskonałą okazję polepszenia współpracy przed nadchodzącymi igrzyskami olimpijskimi w Paryżu, gdzie również planuje wystartować w mikście. Poza zwycięstwami z rywalami z Hiszpanii oraz Brazylii Światek i Hurkacz pokonali niedawno również Rosjan w pokazowym turnieju World Tennis League.
Tymczasem w United Cup Polacy czekają na swoich ćwierćfinałowych przeciwników. Zmierzą się z najlepszą ekipą z drugiego miejsca, biorąc pod uwagę grupy A, C i E rywalizujące w Perth. Spotkanie to rozpocznie się w środę o godzinie 3 nad ranem polskiego czasu.
Iga Świątek Hubert Hurkacz
W poprzedniej edycji United Cup Polska dotarła do półfinału, w którym przegrała ze Stanami Zjednoczonymi.