Marketa Vondrousova popisała się piłkarskimi umiejętnościami w meczu z Igą Świątek

05/06/2024, 06:43 GMT+2

Marketa Vondrousova była bezradna w meczu z Igą Świątek. Pierwszy set gładko przegrała 0:6, ale w jego trakcie nieoczekiwanie błysnęła piłkarskimi umiejętnościami.

Piłkarskie umiejętności Vondrousovej w meczu ze Świątek w ćwierćfinale

Trwał pierwszy set wtorkowego ćwierćfinału. Vondrousova serwowała przy wyniku 3:0 dla Świątek. Miała przewagę, ale popełniła błąd. Lecącą z powrotem, po odbiciu Świątek, autową piłkę kopnęła tak, że trafiła w chłopca od podawania piłek.
Czeszka za futbolowy zmysł została nagrodzona brawami od kibiców.

- Piłkarskie umiejętności też są jak u Ons Jabeur - skomentowała na antenie Eurosportu Justyna Kostyra.
Za chwilę jednak Vondrousovej nie było do śmiechu, bo popełniła podwójny błąd serwisowy.

Świątek - Gauff w półfinale Roland Garros

Ostatecznie mistrzyni zeszłorocznego Wimbledonu przegrała partię 0:6. W drugiej było 2:6.
Kolejną rywalką Świątek będzie Coco Gauff. Amerykanka, rozstawiona z numerem trzecim, we wcześniejszym spotkaniu pokonała Tunezyjkę Ons Jabeur 4:6, 6:2, 6:3.

IGA ŚWIĄTEK (POLSKA, 1) - MARKETA VONDROUSOVA (CZECHY, 5) 6:0, 6:2