Roland Garros 2024. "Kibic bez biletu" na meczu Huberta Hurkacza z Grigorem Dimitrowem

Akt. 03/06/2024, 06:16 GMT+2

Hubert Hurkacz w niedzielę stanął do trudnego pojedynku z Grigorem Dimitrowem w 4. rundzie Roland Garros. Polak przegrał wszystkie dotychczasowe mecze z Bułgarem w karierze i tym razem też nie radził sobie najlepiej. Kiedy jego rywal zmierzał po wygraną w drugim secie, na taśmie wylądował gołąb, zatrzymując serwującego 33-latka. Nie pomogło. Wrocławianin pożegnał się z turniejem.

"Kibic bez biletu" odwiedził mecz Hurkacz - Dimitrow w 4. rundzie Roland Garros

Do niecodziennej sytuacji doszło w dziesiątym gemie drugiego seta. Gołąb - jak gdyby nigdy nic - usiadł centralnie na siatce, co rozbawiło publiczność na trybunach.
- Kibic bez biletu - skomentował Dawid Olejniczak.
Ptak odważnie zmierzył wzrokiem Dimitrowa, wybijając go nieco z rytmu i dopiero po dłuższej chwili zdecydował się odlecieć.

Wizyta nie pomogła

Niestety dla Hurkacza tenisista z Bułgarii po wizycie niespodziewanego gościa odzyskał jednak koncentrację, powiększając swoje prowadzenie do 2:0 w setach.
W trzeciej partii Polak podjął jeszcze walkę, ale w tie-breaku ponownie musiał uznać wyższość przeciwnika. Hurkacz tego dnia nie wyglądał najlepiej fizycznie. Być może wynikało to z problemów, z którymi mierzył się w poprzednich dniach turnieju. Wszystkie jego wcześniejsze mecze w tej edycji były wielokrotnie przerywane przez opady deszczu.
Dla wrocławianina była to szósta porażka z rzędu z Dimitrowem. Czwarta runda pozostaje więc najlepszym wynikiem Hurkacza w Roland Garros. Poprzednio dotarł do tego etapu dwa lata temu.