Novak Djoković pokonał Juana Pablo Varillasa i awansował do ćwierćfinału Rolanda Garrosa

Akt. 04/06/2023, 18:21 GMT+2

Niewykluczone, że Hubertowi Hurkaczowi udało się uniknąć srogiego lania. Juan Pablo Varillas, który wcześniej wyeliminował najlepszego polskiego tenisistę, w 4. rundzie Rolanda Garrosa nie miał zupełnie nic do powiedzenia w starciu z Novakiem Djokoviciem. Serb wygrał 6:3, 6:2, 6:2 i awansował pewnie do ćwierćfinału.

Novak Djoković jest w świetnej formie w trakcie Roland Garros 2023

Peruwiańczyk i Polak, zgodnie z tradycją swoich wcześniejszych występów w stolicy Francji, rozegrali w piątek pięciosetową batalię. Z tej zwycięsko wyszedł niżej notowany Varillas, który tym samym zapewnił sobie możliwość rywalizacji z jednym z najlepszych tenisistów wszech czasów.

Słabł z każdym setem

Z możliwości tej skorzystał jednak tylko w teorii. 94. zawodnik rankingu, mający za sobą już niemalże kilkanaście godzin spędzonych na korcie, okazał się żadną przeszkodą dla dwukrotnego mistrza Rolanda Garrosa i 22-krotnego zwycięzcy turniejów wielkoszlemowych.
Idący jak burza "Nole" ani myślał okazać litości dla kolejnego przeciwnika. W trzech wcześniejszych meczach nie stracił nawet seta, więc w niedzielne popołudnie tradycji musiało stać się zadość.

Djoković wygrał 1. seta w 4. rundzie Roland Garros

Dość powiedzieć, że to w secie pierwszym dorobek obu panów był najbardziej zbliżony. I mówimy tu o secie, który Djoković rozpoczął od czterech wygranych gemów i dwóch przełamań. W dalszej części otwierającego fragmentu spotkania pozwolił zawodnikowi z Ameryki Południowej na trochę więcej, lecz ostatecznie triumfował 6:3.
Jeszcze mniej emocji było w secie drugim i trzecim. W obu serbski faworyt szybko osiągał zdecydowaną przewagę i w obu stracił tylko po dwa gemy.

Djoković awansuje do ćwierćfinału Roland Garros

W niemalże równe dwie godziny zamknął więc to spotkanie i po meczu bez większej historii zameldował się w ćwierćfinale. Tam zmierzy się z Karenem Chaczanowem. Transmisja na antenach Eurosportu i w Eurosporcie Extra w Playerze.