Novak Djoković pokonał Alejandro Davidovicha Fokinę i awansował do 4. rundy Roland Garros

02/06/2023, 20:07 GMT+2

Nie było niespodzianki. Pewnie dysponowany na kortach Rolanda Garrosa Novak Djoković bez straty seta przebrnął przez 3. rundę, pokonując w piątkowe popołudnie Alejandro Davidovicha Fokinę 7:6 (7-4), 7:6 (7-5), 6:2.

Novak Djoković czuje się dobrze w tegorocznym Roland Garros

Serb w stolicy Francji czuje się co najmniej dobrze, na problemy napotykając tylko incydentalnie. A jak nawet rywale stawiają mu opór, to i tak faworyt wychodzi z pojedynków zwycięsko.

Dwa otwierające sety, dwa tie-breaki

I tak też było w piątek. Djoković dotychczas w Paryżu nie stracił seta, pokonując kolejno dużo niżej notowanych Amerykanina Aleksandara Kovacevica i Węgra Martona Fucsovicsa. W piątek było podobnie, aczkolwiek tym razem potrzebował do tego dwóch tie-breaków, czyli dokładnie tylu, ile rozegrał w dwóch poprzednich starciach.

Djokovic w świetnym stylu wygrał 1. set w 3. rundzie Roland Garros

W decydującej rozgrywce pierwszego seta "Nole" pozwolił rywalowi na cztery udane wymiany, w analogicznym momencie seta drugiego na o jedno więcej. Gdy Davidovich Fokina nie wykorzystał dwukrotnej szansy na zbliżenie się do utytułowanego przeciwnika, mecz właściwie dobiegł już końca.

Djoković wygrał 2. seta w 3. rundzie Roland Garros

W trzecim i finalnym secie większej rywalizacji już nie było. Novak doprowadził do przełamania w dwóch gemach: drugim i ósmym, kończącym cały pojedynek.
Mistrz Rolanda Garrosa z 2016 i 2021 gra dalej na paryskiej mączce, gdzie w spotkaniu o ćwierćfinał zmierzy się z lepszym z pary Juan Pablo Varillas kontra.... Hubert Hurkacz.