Novak Djoković pokonał Aleksandara Kovacevicia w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa

Michał Rożniatowski

29/05/2023, 17:07 GMT+2

Novak Djoković zagra w drugiej rundzie Rolanda Garrosa. Na inaugurację rozstawiony z "trójką" zawodnik pokonał Amerykanina Aleksandara Kovacevicia 6:3, 6:2, 7:6 (7-1). Dla Serba było to 19. zwycięstwo z rzędu w pierwszej rundzie paryskiej imprezy.

Djoković awansował do 2. rundy Roland Garros

Faworyt starcia Djokovicia (3. ATP) z Kovaceviciem (114. ATP) mógł być tylko jeden. Naprzeciw siebie stanęli bowiem 22-krotny triumfator imprez wielkoszlemowych - w tym zwycięzca tegorocznego Australian Open - oraz 24-letni Amerykanin, który przegrał pięć ostatnich spotkań w tourze.

Najwięcej emocji w końcówce

Na początku Serb wcale nie miał aż tak wielkiej przewagi, jak wskazywałyby na to przedmeczowe przewidywania. Obaj tenisiści pewnie utrzymywali swoje podania, choć był wyjątek. Mowa o gemie numer sześć, w którym Serb wykorzystał jeden z dwóch break pointów w całym secie i finalnie mógł cieszyć się z wygranej 6:3.
W drugiej partii kibice na korcie im. Philippe Chatriera obserwowali mniej zacięty pojedynek. Tym razem Djoković nie dał najmniejszych szans rywalowi, po dwóch przełamaniach zwyciężając 6:2. Sytuacja zmieniła się w trzeciej odsłonie, bo losy rywalizacji musiały decydować się dopiero w tie-breaku. W nim więcej zimnej krwi zachował bardziej doświadczony z graczy, który wygrał aż 7-1 i cały mecz 3-0 w setach.
Popularny Nole podtrzymał tym samym znakomitą serię zwycięstw w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa. Serb występuje w stolicy Francji nieprzerwanie od 2005 roku, zatem poniedziałkowy triumf był jego 19. z rzędu na etapie 1/64 finału.
W kolejnym spotkaniu rywalem Djokovicia będzie Węgier Marton Fucsovics (83. ATP), który pokonał Francuza Hugo Greniera (122. ATP) 6:3, 5:7, 6:1, 6:3.
Novak Djoković (Serbia, 3) - Aleksandar Kovacević (USA) 6:3, 6:2, 7:6 (7-1)