Karolina Muchova awansowała do półfinału Roland Garros

Akt. 06/06/2023, 13:16 GMT+2

Karolina Muchova po raz pierwszy w karierze zagra w półfinale Rolanda Garrosa. We wtorkowym meczu 1/4 finału Czeszka pokonała 7:5, 6:2 finalistkę turnieju z 2021 roku Rosjankę Anastazję Pawluczenkową.

Muchova awansowała do półfinału Roland Garros

Muchova, dotychczas 43. w rankingu WTA, już w pierwszym gemie przełamała Rosjankę, która w światowym zestawieniu plasuje się na 333. pozycji. Później doświadczona rywalka odpowiedziała jej tym samym (na 3:3), jednak ostatecznie to Muchova zanotowała jedno przełamanie więcej.
W drugim secie Pawluczenkowa, finalistka zmagań w stolicy Francji sprzed dwóch lat, która straciła niemal cały poprzedni sezon z powodu kontuzji, co spowodowało znaczący spadek w klasyfikacji tenisistek, zaczęła popełniać znacznie więcej błędów, a Muchova pewnie utrzymywała natomiast swoje podanie. Do tego dwukrotnie przełamała rywalkę (na 1:0 i 4:1) i zameldowała się w najlepszej czwórce drugiego w sezonie wielkoszlemowego turnieju.

Karolina Muchova awansowała do drugiego w karierze półfinału w Wielkim Szlemie

Spotkanie na korcie Philippe'a Chatriera trwało godzinę i 38 minut. Triumfatorka zanotowała w nim 21 uderzeń wygrywających, przy 15 niewymuszonych błędach.

Drugi wielkoszlemowy półfinał

Wcześniej Muchova tylko raz dotarła do półfinału turnieju wielkoszlemowego - w 2021 roku w Australian Open. Na paryskich kortach dotychczas jej najlepszym osiągnięciem była dwukrotnie trzecia runda.

Muchova po triumfie w ćwierćfinale Roland Garros

Kolejną rywalką zawodniczki z Ołomuńca będzie zwyciężczyni drugiego wtorkowego starcia pomiędzy Aryną Sabalenką (Białoruś) - Eliną Switoliną (Ukraina).
W środę o półfinał powalczy Iga Świątek, a jej przeciwniczką będzie rywalka z ubiegłorocznego finału - Amerykanka Cori Gauff.