Kluczowe gemy Świątek. Dzięki nim wygrała pierwszego seta

Akt. 10/06/2023, 16:08 GMT+2

Zaczęło się imponująco, od błyskawicznego przełamania i prowadzenia 3:0. Iga Świątek tej przewagi nie wypuściła z rąk, pierwszego seta finału Rolanda Garrosa z Karoliną Muchovą wygrała 6:2. Transmisja meczu trwa w TVN, Eurosporcie 1 oraz Eurosporcie Extra w Playerze.

Iga Świątek wygrała 1. seta finału Roland Garros 2023 z Muchovą

Początek sobotniego finału zdecydowanie należał do Świątek, która rządziła na korcie, jak na obrończynię tytułu przystało.
Już w drugim gemie przełamała serwis Czeszki, potem wygrała kolejnego i odskoczyła na 3:0.

Świątek wygrała 1. gema finału Roland Garros 2023 z Muchovą

Muchova przełamana przez Świątek w 2. gemie finału Roland Garros 2023

3:0 dla Świątek w 1. secie finału Roland Garros 2023 z Muchovą

Pierwszy set finału dla Świątek

Długo trwał za to gem numer pięć, w którym panie grały na przewagi, a Muchova miała nawet break pointa. Szansy nie wykorzystała, a Świątek w końcu wygrała decydujące piłki i powiększyła przewagę na 4:1.

Świątek utrzymała gema na 4:1 w finale Roland Garros 2023 z Muchovą

W następnych odsłonach Polka i Czeszka utrzymały swoje podanie. Świątek losy partii rozstrzygnęła w ósmym gemie, w którym ponownie przełamała serwis rywalki. Miała aż trzy piłki setowe, wykorzystała od razu pierwszą. 6:2 było po 44 minutach gry.

Świątek wygrała gema na 5:2 w 1. secie finału Roland Garros 2023 z Muchovą