Casper Ruud po raz drugi zagra w finale Roland Garros. Pewnie pokonał Zvereva

Piotr Onami

09/06/2023, 22:11 GMT+2

Niewiele ponad dwie godziny trwało półfinałowe spotkanie Roland Garros między Casperem Ruudem i Alexandrem Zverevem, które zakończyło się wygraną pierwszego z wymienionych 6:3, 6:4, 6:0. Tym samym Norweg po raz drugi z rzędu wystąpi w finale imprezy w Paryżu. W niedzielę zmierzy się z Serbem Novakiem Djokoviciem.

Ruud pokonał Zvereva w półfinale Roland Garros 2023

To było dość jednostronne spotkanie na kortach im. Rolanda Garrosa. Rudd, który wcześniej wyeliminował m.in. Duńczyka Holgera Rune, uporał się z Niemcem bez większych problemów.
W pierwszym secie zanotował dwa przełamania, przy jednym po stronie rywala. To wystarczyło. Zwyciężył 6:3.

Ruud wygrał ze Zverevem 1. seta w półfinale Roland Garros

W drugiej partii obaj wygrywali przy swoim podaniu, ale w siódmym gemie Ruud wykorzystał breakpointa, co okazało się kluczowym punktem tej partii. I tym razem przeciwnik już się nie podniósł.

Ruud przełamał Zvereva w 2. secie półfinału Roland Garros

Zverev przegrał seta 4:6, a w ostatniej partii kompletnie stracił ochotę do gry i nie zdołał wygrać nawet gema. Norweg zakończył spotkanie drugą piłką meczową.

Drugi finał

Dla Ruuda będzie to drugi finał Roland Garros z rzędu. Rok temu nie sprostał "królowi Paryża" Rafaelowi Nadalowi. Teraz czeka go starcie z Novakiem Djokoviciem.
W piątek Serb pokonał w czterech setach lidera światowego rankingu Carlosa Alcaraza. Na początku trzeciej partii Hiszpan doznał urazu prawej nogi i nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki z doświadczonym rywalem.
Finał Novak Djoković - Casper Ruud odbędzie się w niedzielę.