Kosmiczny tenis Alcaraza. Czas na starcie gigantów

Dariusz Szarmach

Akt. 07/06/2023, 08:34 GMT+2

Carlos Alcaraz w fenomenalnym stylu ograł greckiego tenisistę Stefanosa Tsitsipasa (nr 5.) 6:2, 6:1, 7:6 (5) i awansował do półfinału wielkoszlemowego Rolanda Garrosa na kortach ziemnych w Paryżu. Lider światowego rankingu zaprezentował kosmiczny tenis, ale teraz na jego drodze stanie Serb Novak Djoković (nr 3.).

Alcaraz awansował do półfinału Roland Garros

Wielu kibiców ostrzyło sobie zęby przed wtorkowym meczem dwóch czołowych tenisistów świata. Z dużej chmury wyszedł jednak mały deszcz, bo Alcaraz nie dał Tsitsipasowi praktycznie żadnych szans.

Dominacja Alcaraza

20-letni Hiszpan w całym meczu doskonale serwował, niezwykle często trafiając pierwszym podaniem (w okolicach 70 procent), a dłuższe akcje potrafił doskonale rozwiązywać na wiele sposobów.
Pierwsze dwa sety to była pełna dominacja Alcaraza. Faworyt dwukrotnie przełamał rywala w pierwszej partii, a w drugiej uczynił to trzykrotnie. Sam przy swoim serwisie nie pomylił się ani razu. Trzy oddane punkty w dwóch setach - to był nokaut. Z zachwytem można było oglądać wyjątkowe skróty faworyta i niesamowite przyspieszenia akcji.

Alcaraz wygrał 1. seta w ćwierćfinale Roland Garros

Niespodziewany tie-break

Długo wydawało się, że także trzeci set będzie jednostronny. W nim Hiszpan przełamał Greka już na samym początku starcia, po chwili prowadził 3:0, a następnie już 5:2.
Tym razem jednak Tsitsipas podniósł rzuconą rękawicę i pod koniec seta stawił młodszemu przeciwnikowi zacięty opór. W 8. gemie Alcaraz miał dwa meczbole, ale rywal się wybronił. Co więcej, w kolejnej odsłonie widowiska Grek pierwszy raz zaliczył przełamanie. Publiczność zgotowała mu za to owację na stojąco. Fani radowali się też, kiedy po zaciętej walce doszło do tie-breaka. W nim więcej zimnej krwi zachował lider światowego rankingu, wykorzystał szóstego meczbola w meczu i wygrał 7-5.

W półfinale paryskiej imprezy Alcaraz zmierzy się z wieloletnim liderem rankingu ATP Novakiem Djokoviciem (nr 3.). Widząc wysoką formę obu rywali, możemy spodziewać się wyjątkowego widowiska.
Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1.) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 3.) 6:2, 6:1, 7:6 (7-5)