Garcia obroniła siedem piłek meczowych, ale i tak odpadła

31/05/2023, 22:21 GMT+2

Zajmująca piąte miejsce w rankingu światowym WTA Francuzka Caroline Garcia za burtą Rolanda Garrosa. Faworytka gospodarzy niespodziewanie przegrała z Rosjanką Anną Blinkową 6:4, 3:6, 5:7 w 2. rundzie rywalizacji na kortach ziemnych w Paryżu.

Piłka meczowa z spotkania Garcia - Blinkowa w 2. rundzie Roland Garros

Garcia była zdecydowaną faworytką meczu z plasująca się na 56. pozycji na liście WTA Rosjanką. Początek spotkania nie zapowiadał problemów doświadczonej Francuzki, która przełamała rywalkę już w trzecim gemie i potem spokojnie rozstrzygnęła seta na swoją korzyść.

Historia lubi się powtarzać

W kolejnych partiach gra była wyrównana, ale w kluczowych momentach lepiej prezentowała się 24-letnia Blinkowa. W drugim secie Rosjanka aż trzykrotnie nie pozwoliła rywalce zdobyć punktu przy jej serwisie i zwyciężyła 6:3.
W decydującej odsłonie pojedynku Blinkowa przełamała Garcię w trzecim gemie. W dziesiątym miała już dwie piłki meczowe, ale Francuzka podniosła się i zdołała doprowadzić do stanu 5:5. Nie cieszyła się jednak długo. Sama straciła swoje podanie w kolejnym gemie i ponownie musiała się bronić przed wyeliminowaniem z turnieju.
Decydujący gem był niezwykle emocjonujący. Francuzka obroniła pięć kolejnych piłek meczowych, ale ostatecznie Rosjanka złamała opór faworytki i sensacja stała się faktem.
Historia lubi się powtarzać - zawodniczki zmierzyly się ze sobą w 2. rundzie turnieju Rolanda Garrosa również w 2019 roku i wówczas, także w trzech setach, lepsza okazała się Blinkowa. Teraz przed Rosjanką mecz z Ukrainką Eliną Switoliną.
Anna Blinkowa (Rosja) - Caroline Garcia (Francja, 5) 4:6, 6:3, 7:5