Hubert Hurkacz - Frances Tiafoe: wynik i relacja z meczu Laver Cup 2024

Akt. 24/09/2023, 07:34 GMT+2

Hubert Hurkacz przegrał w dwóch setach (5:7, 3:6) z Amerykaninem Francesem Tiafoe w swoim debiutanckim meczu turnieju Laver Cup. Tym samym Polak nie poprawił w Vancouver sytuacji zespołu Europy, który reprezentuje. Punktów nie udało mu się zdobyć także w spotkaniu deblowym.

Piłka meczowa w spotkaniu Hurkacz - Tiafoe w Laver Cup 2023

Turniej w Kanadzie to rywalizacja dwóch drużyn: Ekipy Europy i Reszty Świata. Obie składają się z sześciu tenisistów, a każdego z trzech dni (rywalizacja trwa od piątku) rozegrywane są po trzy mecze singlowe oraz jedno spotkanie deblowe.
Mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów. Przy remisie po dwóch partiach o triumfie zadecyduje super tie-break.
Hurkacz rozpoczął swoje spotkanie pzy stanie 6:2 dla Reszty Świata. Jego mecz z Amerykaninem trwał 75 minut.

Był setbol Hurkacza

Pierwszy set to wielka niewykorzystana szanasa Polaka, który w dziesiątym gemie miał okazję na pierwsze przełamanie rywala i zarazem zakończenie tej partii. Setbola nie wykorzystał. zamiast tego Tiafoe wygrał tego i dwa kolejne gemy przełamując po drodze naszego zawodnika i w efekcie to on objął prowadzenie w meczu.

Hurkacz przegrał 1. seta w meczu z Tiafoe w Laver Cup

Potem Amerykanin grał już na swoich warunkach. Od razu uzyskał brejka i komfort. Kontrolował mecz, by w dziewiątym gemie przełamać Hurkacza raz jeszcze i zaończyć całe spotkanie.

Porażka także w deblu

Tuż po swoim meczu singlowym Hurkacz połączył siły z Gaelem Mofilsem z Francji. Ich rywalami byli Felix Auger-Aliasssime (Kanada) i Ben Shelton (USA). Polak i jego partner ulegli im w dwóch setach - 5:7, 4:6.
Reszta Świata prowadzi po tych spotkaniach już 10:2. Sobotnie wygrane punktowane były podwójnie. W niedzielę będą punktowane potrójnie.
Wyniki sobotnich meczów, Reszta Świata - Europa:
gra pojedyncza:
Taylor Fritz - Andriej Rublow - 6:2, 7:6(3)

debel:
Frances Tiafoe, Tommy Paul (obaj USA) - Andriej Rublow, Arthur Fils (Rosja, Francja) 6:3, 4:6, 10-6